Вперше подорожуєш літаком? Що потрібно знати?

Валіза зібрана, таксі викликане. Але хвилювання не проходить? Таке часто буває, коли робиш щось вперше. Щось дуже важливе. Наприклад, вирушаєш у подорож на літаку. Це буде швидко, комфортно і зовсім не страшно. Чому? Бо турклуб СТуК зібрав головні поради для тих, хто летить вперше!


Зберігай та ділися з друзями!


  1. Перед виїздом з дому перевір, де лежать твої докумети та авіаквитки. А також не забудь ще раз глянути, чи відповідає твій багаж дозволеним розмірам провезення поклажі. Дізнатися вимоги можна на сайті перевізника.
  2. Є негласне правило: приїхати в аеропорт мінімум за 2 години до відправлення і знайти на табло номер стійки реєстрації свого рейсу.
  3. На екрані всі рейси розташовані в хронологічному порядку. Краще орієнтуватися за номером рейсу, оскільки іноді бувають затримки вильоту, а на популярні напрямки можуть летіти два літаки з різницею кілька хвилин.
  4. При реєстрації (коли видаватимуть boarding pass — твій квиточок) можна попросити місце біля ілюмінатора — це безкоштовно.
  5. Далі потрібно буде пройти митний і паспортний контроль (на реєстрації можуть показати, куди потрібно йти). У речах, які ти береш на борт не повинно бути ножиць, ножиків, гострих речей та рідини об ємом понад 100 мл.
  6. Одна пляшечка повинна містити не більше 100 мл. Але загальна кількість рідини в ручній поклажі може досягати 1 літра.
  7. Тепер слід знайти свій gate. На табло писатиме твій номер вильоту, а поруч з гейтом стоятимуть працівники, які допоможуть з посадкою. Не загуби свій boarding pass, який видають при реєстрації.
  8. До самого літака може підвезти автобус. Також пасажири можуть підходити пішки у невеликих аеропортах. Ще один варіант — рукав. Виглядає як коридор, який веде безпосередньо до літака.
  9. Залишилося лише зайняти своє місце і розслабитися. Приємного польоту!