10 найкрасивіших маленьких містечок Франції

  • Страсбург

Одне з найкрасивіших маленьких містечок Європи. Своя маленька Франція зі старовинними фахверковими будиночками і численними каналами, які оточують центральний острів, що, до речі, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це містечко захоплює з першого погляду.  Так що при першій же можливості сюди просто ПОТРІБНО заїхати! І ходити, ходити, ходити, вбираючи навколишню красу! Зі Страбургом не варто поспішати, краще відвести хоча б один повноцінний день для цього казкового містечка.


  • Кольмар

Незвичайно, казкове та гарне містечко в Ельзасі, молодший побратим Страсбурга. Це буквально музей під відкритим небом, в якому представлені всі архітектурні стилі - від пізньої готики, Відродження, бароко, рококо, класицизму, ампіру, еклектики, стилю модерн, до модернізму і постмодернізму - поза старим містом, однак пізньосередньовічний Кольмар і Кольмар епохи Відродження цінуються за цілісність архітектурного ансамблю. Перлиною міста є квартал Маленька Венеція з невеликими каналами і містками, що потопають у квітах герані. Кольмар вважається одним з найсухіших міст Франції. Завдяки особливому мікроклімату це місце ідеально підходить для виноробства: за кількістю Grands Crus область Кольмара порівнянюють з Бордо, тільки вина тут роблять не червоні, а білі.


  • Ансі

Невелике містечко на краю Франції, всього в 30 км від Женеви, можна вважати перлиною регіону Рона-Альпи. У мальовничому місці, на тлі панорами гір, біля берега спокійного блакитного озера розташувалося неймовірно затишне і харизматичне старе містечко Ансі, з незмінним замком на вершині гори і пам"яткою, яка точно всім запам"ятається, вежа - прямо посеред річки, затиснута стінами старовинних будиночків. Вузькі вулички і безліч квітів створюють воістину казкову атмосферу. А солодким акордом прогулянки по місту може стати дуже смачне морозиво зі старовинного магазинчика з найнеймовірнішими смаками, як наприклад ніжний аромат лавандового меду.


  • Боніфачо

Це невелике містечко на півдні Корсики овіяне легендами про Одіссея і може похвалитися одним з найбільш видовищних пейзажів: нависаючи на обриві скелі над морем, з могутнім фортом нагорі, Боніфачо залишить у вас незабутнє враження. Завітавши в це загадкове місто, варто також відвідати один з багато численних маленьких ресторанчиків і продегустувати "баклажани а ля Боніфачо", ця закуска із овочів з сиром сподобається навіть найвишуканішим гурманам.


  • Труа

Мальовниче фахверкове містечко в Шампані, дуже затишне і миле. Труа може похвалитися багатим історичним минулим: Всеелнскій собор в Труа, одруження Катерини Валуа і аглійської короля Генріха V. Джерелом процвітання Труа на багато років були знамениті шампанські ярмарки, які принесли місту багатство і бурхливий розвиток. Місто також дало назву одиниці вимірювання маси - Тройська унія - по своїй назві. З тієї епохи збереглося безліч старовинних будівель, включених в список історичних пам"яток Франції. Все це допомогло Труа отримати статус Міста мистецтв і історії. Крім архітектурних пам"яток і знаменитих на весь світ шампанських вин, Труа відоме, як столиця торгових аутлетів: саме тут розташовано цілих три найбільших в Європі.


  • Каркасона

Один з найцікавіших і видовищних містечок регіону Лангедок-Русійон. Розташований на самому півдні Франції, недалеко від кордону з Іспанією, Каркасон за свій прекрасно збережений середньовічний ансамбль укріпленого міста і замку внесений до списку Всесвітньої спадщини Юнеско. Щорічно його відвідують близько 4 мільйони туристів - це одна з найбільш відвідуваних визначних пам"яток Франції. Старе, укріплене місто стоїть на скелястій височині і оточений двома стінами V і XIII століть. Історична фортеця Citе використовувалася в якості декорація для фільму "Робін Гуд - принц злодіїв". Вважається також, що саме Citе надихнув Уолта Діснея на створення замку Сплячої Красуні.


  • Діжона

Діжона - столиця Бургундії. Це відносно невелике, але дуже різноманітне містечко з безліччю архітектурних пам"яток різних епох і безкоштовними музеями. Від традиційних фахверкових будиночків середньовіччя, до вишуканих особняків епохи Відродження і класицизму. Місцеві кажуть, що саме тут можна відчути справжню французьку атмосферу і спробувати відому на всю Європу діжонську гірчицю.


  • Дінан

Невеличке мальовниче містечко в 12 тис. жителів, розташоване в Бретані, на північному заході Франції. Місто було засноване в 11 столітті. Довгий час воно було важливим пунктом на річковому шляху у великий бретонський морський порт Сен-Мало, так що через нього проходили всі переправи товарів по морю. У 19 столітті, з будівництвом залізниці, місто втратило своє торгове значення, перетворившись на популярний серед англійців курорт.


  • Ніцца

Найромантичніше і найпопулярніше місто Лазурного узбережжя. Тут поринаєш в атмосферу багатства, красивого життя і мистецтва. Улюблене місце аристократії і художників і туристична мекка Провансу. Влітку Ніцца бавить туристів теплим морем, а взимку вона прекрасна завдяки своєму м"якому середземноморському клімату. До речі, в лютому вас чекає знаменитий Карнавал Ніцци - один з найцікавіших у Франції.


  • Провен

Одне з найкрасивіших маленьких містечок Франції і один з кращих в Європі зразків середньовічного купецького міста, пам"ятник Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Щорічно в червні тут проводиться "Середньовічний фестиваль", який збирає туристів з усієї країни. У той час у Провені ретельно відтворюють атмосферу епохи лицарів і феодалів. Тоді він був економічною столицею графств Шампані: тут проходили великі торговельні ярмарки, що зв"язують північ Європи з Середземномор"ям. Провен налічує аж 58 історичних пам"яток. До того ж Середньовічне місто знаходиться всього в 80 км на південний схід від Парижа - дорога займає близько години.


07 Березня 2018