15 цікавих фактів про Новий Рік


Зовсім скоро в кожному будинку буде відчуватися дух Нового року та святковий настрій.

Про Новий Рік всі знають з дитинства, діти вірять в справжнього Діда Мороза, а дорослі не розчаровують малечу. Здавалося б, що можна дізнатися про Новий Рік нового. Та насправді є деякі факти про які ви навіть не могли чути та які можуть вразити.

І розпочнемо все з самого початку.

 1. Перші свідчення про традиції наряджати ялинку відносяться до початку XVII століття. Ялинку вперше почали вбирати в Ельзасі. Тільки уявіть собі, в 17 столітті вже святкували Новий Рік. Ялинку прикрашали трояндами, яблуками та печивом.

 2. У Білому домі в 1895-му році вперше було використано гірлянди з лампочками, які служили прикрасою для ялинки.


 3. Спочатку Новий рік зустрічали в березні. Ви запитаєте:“Чому саме в березні?” А ось чому: в березні починалися польові роботи. А вже в 46 році до н.е. Юлій Цезар захотів перенести святкування Нового Року на 1 січня. Юліанський календар, котрий був названий в його честь, поширився по всій Європі.

 4. У Франції до 755 року початком року вважали 25 грудня, потім його перенесли на 1-е березня, а з 1564 року за указом короля Карла IX початок року було призначено на 1 січня.

 5. В Англії Новий рік святкували 25 березня, і тільки в 1752 році Новий Рік перенесли на 1 січня.

 6. А ось в ескімосів взагалі точної дати немає, вони святкують Новий рік з приходом першого снігу.


 7. Цікаво святкують Новий Рік на Кубі. Весь посуд наповнюють водою, а в новорічну ніч воду виливають на вулицю. Вони вірять, що вода змиє всі гріхи.

 8. А ось у Греції глава сімї розбиває об стіну гранат. Якщо він розлетиться в різні боки, удача гарантована на цілий рік.

 9. Мусульманський Новий рік святкують 21 березня, в день весняного рівнодення. Новий рік у них називається Навруз. Мусульмани святкують 1 чи 2 дні, а в Ірані святкування відбуваються взагалі 5 днів.  

 10. В Італії притримуються незвичайної традиції. В новорічну ніч викидають всі старі речі. Чим більше старих речей викинеться в цю ніч, тим більше багатства і удачі принесе Новий рік.

 11. В Індії Новий рік святкують 1 січня, а в Непалі - 17-18 квітня.

 12. В Ефіопії Новий рік відзначають 11 вересня. В цій країні досі прийнято старий Юліанський календар.

 13. Під Новий рік в Тибеті всі печуть пиріжки і роздають їх перехожим. Всі свято вірять, що багатство буде залежати від кількості розданих пиріжків.

 14. У Таїланді 1 січня Новий рік відзначається неофіційно. Офіційно тайці святкують Новий Рік в квітні і все це супроводжується водяними битвами.

 15. Перша новорічна листівка була надрукована в Лондоні у1843 році. І саме після цього зявилася та сама традиція з обміном листівок.  


Ось так, у кожній країні свої традиції, свої правила. Завжди цікаво дізнаватися щось нове, чи неправда?

Та і СТуК буде відмічати Новий Рік з усіма традиціями, які характерні для України. Поїхали з нами! Побачиш все на власні очі.

Ми маємо 2 тури на Новий Рік: https://styk.com.ua/tour/noviy_rik_v_karpatah та https://styk.com.ua/tour/gutsulskiy_noviy_rik . Буде круто, ми обіцяємо.

12 Грудня 2017