Антикризові вихідні. СТуК - подорож «Луцьк-Світязь-Брест»

СТуК - подорож «Луцьк-Світязь-Брест»

Коли травень балує теплими сонячними днями, хто захоче думати про те, що сесія вже дихає в потилицю? Тільки не справжні мандрівники! Саме тому в ці травневі дні замість того, щоб сидіти вдома та їсти черговий бутерброд перед телевізором, пакуйте рюкзаки та вирушайте у захоплюючий тур «Луцьк-Світязь-Брест».

Місто непідвласне часу

Перший пункт  тріпу, Луцьк, – обласний центр Волинскої області та культурнй осередок Волині загалом, затишне маленьке місто з багатою історією. Здається, час тут плине за своїми власними законами, а місцеві жителі просто не вміють куди-небудь спішити. Мимовільно ти і сам заражаєшся цим душевним спокоєм, блукаючи вузеньким вуличками, на яких час від часу наштовхуєшся на чудові архітектурні пам’ятки, датовані ХVII-XVIII століттям. 

  

Чого лише вартий кафедральний собор Петра і Павла з монастирем єзуїтів та підземеллями (варіант для справжніх авантюристів), який почали будувати ще в 1639 році. За невелику плату екскурсовод може розповісти безліч місцевих байок (наприклад, хто і коли вкрав ключ, який тримала в руці статуя Петра або чому дзвін навпроти цього собору ніколи не дзвенить).  Словом, майже кожна церква (а їх тут безліч, починаючи від монастиря бригіток і завершуючи синагогою, в якій зараз тренується місцевий клуб «Динамо») має свою цікаву історію та свої таємниці.

І, звичайно, не можна побувати в Луцьку та не відвідати Луцький замок або Замок Любарта.

 По-перше, ви маєте сфотографувати на його фоні купюру в 200 грн, яку прикрашає його зображення; по-друге, випробувати свою витривалість, піднявшись по гвинтових сходах на оглядовий майданчик, звідки відкривається прекрасний вид на панораму міста (і пожаліти бідних лицарів у залізних обладунках, які робили це в XIV ст.);  по-третє, влаштувати собі квест та спробувати знайти серед безлічі «тут був Вася» або «Тернопіль форевер», нашкрябаних на стінах замку, цеглинку, на якій сестра Лесі Українки Ольга колись написала «1891 Ольга КОСАЧ».

Луцьк молодіжний

 Коли всі архітектурні пам’ятки вже розглянуті й культурна програма виповнена, чому б не відпочити ввечері, посидівши з друзями у пабі? До речі, нічне життя Луцька далеко не таке спокійне, як вдень, так що любителі тусовок нудитись тут точно не будуть. Ми рекомендуємо Вам чудову пивоварню «Карабас-Барабас» на Винниченка, 4. Тут варять власне живе нефільтроване пиво, ), 0,5 л якого коштує лише 12 (!) грн., а кожного тижня влаштовуються живі концерти різноманітних драйвових груп. Наприклад, 8 травня тут зривала дах рівненська рокабілі-группа «Ot Vinta!». Словом, для того, щоб нудьгувати в Луцьку, треба ну дуже сильно постаратись.  

  • Все тільки починається

    Але на цьому наша подорож не закінчується, і, відпочивши у файному місті Луцьку, ми вирушаємо в наступний пункт призначення – озеро Світязь, про що ви зможете прочитати у продовженні статті.

    To be continued...

23 Липня 2017