На море у Болгарію. Що потрібно знати?

Хочеться круто відпочити, але при цьому не залишитися з порожніми кишенями? Звісно, можна відправитися в Ніццу чи хоча б у Хорватію, але туристичний клуб СТуК знає точно: є достойна та бюджетна заміна. Вирушай до Болгарії, якщо хочеш отримати якісний сервіс за помірні гроші та ще й круто провести час.


Болгарія — давно не СРСР

Навіть більше! Болгарія — член Європейського Союзу. При цьому туристи там встигають отримати усі переваги відносно недавнього вступу в ЄС: ціни ще значно нижчі, ніж у Європі, а от сервіс та дороги значно кращі, ніж у нас. За рівнем сервісу курорти Золотих пісків і Сонячного берега нічим не поступаються п ятизірковим готелям Шарм Ель Шейха.

Окремо треба відзначити якість продуктів. Вони набагато смачніші та натуральніші, ніж у Польщі чи Німеччині.

Мова

У Болгарії більшість зрозуміють тебе, якщо розмовлятимеш російською. Молодь уже розуміє російську значно гірше, але знає англійську. У курортних містечках завжди можна порозумітися з продавцями та офіціантами, тому на відпочинку це не складе проблем.


Жести

Варто запам ятати, що у Болгарії ствердний кивок означає “Ні”, а ось похитування головою, навпаки, “Так”. А ще болгари не люблять визнавати, що чогось не знають. Якщо спитати як пройти, а людина не знатиме відповіді, можуть показати неправильний напрямок. Тому, якщо питатимеш куди іти, краще уточни у двох чи більше людей, щоби точно не заблудитися.


Гроші

Із валюти варто брати зі собою євро, обміняти їх на леви (місцеву валюту) можна буде вже на місці. Чому так? Бо перевозити леви через державний кордон Болгарії заборонено. 1 лев коштує приблизно 15 грн. Тобто ціни можна множити на 15 і отримувати вартість у гривнях.


Їжа

У Болгарії досить економно можна харчуватися самостійно. Ціни в супермаркетах не набагато вищі, ніж в Україні. Звісно, чим ближче до пляжу, тим дорожче. Кафе можна знайти на будь-який смак та гаманець. Особливо широкий вибір буде на курортах Золоті Піски та Сонячний Берег.


Нічне життя

Сонячний Берег — найкращий молодіжний курорт Східної Європи. Нічне життя не зупиняється тут ні на хвилину аж до жовтня. Навіть о 12 дня можна знайти відкриті барчики з акційними “щасливими годинами”. Тут уже наші куратори точно допоможуть тобі знайти найкращі клуби. З нами відпочинок нон-стоп — повним ходом!


Що з їжі обов’язково треба спробувати?

  • Таратор — це щось на зразок окрошки, але без м яса і картоплі. Як не дивно, напій вийшов дуже смачним. Він добре освіжає влітку.
  • Каймак — болгарський кисломолочний продукт, який за смаком і консистенції дуже схожий на щось середнє між кислим сиром і густими вершками.
  • Фрукти — більшість болгарських фруктів дуже смачні, а коштують не дорого.
  • Царевіца — найпопулярніший фастфуд в Болгарії. Буквально на кожному розі продають царевіцу. Це варена кукурудза, яка коштує від 1 до 2,5 левів.


Коли найкраще вирушати до Болгарії?

Звісно, 3-11 серпня, разом із туристичним клубом СТуК. Читай програму туру тут.18 Червня 2019