Що подивитися в Одесі

Її називають перлиною біля моря, вона зачаровує теплим морем, атмосферними двориками, величною архітектурою, смачною кухнею, привітними місцевими та почуттям гумору. Одеса – це, напевно, одне з найбільш розмаїтих та цікавих міст України.

Пропонуємо тим, хто ще жодного разу не був в Одесі, або тим, кого знову і знову манять милі міські вулички, відкрити для себе це місто ще раз.


  1. Потьомкінські сходи

Грандіозні сходи в Одесі, які відомі зараз в усьому світі завдяки фільму Сергія Ейзенштейна "Броненосець "Потьомкін" і стали з тих пір називатися Потьомкінськими, спускаються від пам"ятника Дюку де Рішельє на Приморському бульварі до Приморської вулиці і морського порту. Вони входять в десятку найкрасивіших сходів Європи.

Зараз сходи налічують 192 сходинки та 10 прольотів, проте сторожили розповідають, що раніше їх було рівно 200. Отих 8 сходинок  "поглинула" насипна набережна при розширенні території порту.

Жоден турист не обходить Потьомкінські сходи стороною. Спробуй і ти порахувати всі сходинки і не збитися з лічби!


 2.      Приморський бульвар

Приморський бульвар - один з символів Одеси і чи не головна вулиця історичного центру. Бульвар починається від Думської площі і закінчується біль Тещиного мосту за Воронцовським палацом. Саме з нього зазвичай починають знайомство з містом, адже тут і красива архітектура, і Міська Дума поряд, і звичайно ж один з символів міста пам"ятник Дюку де Рішельє теж розташований на тут.

3.        Оперний театр

У колоритному місті Одесі є відомий Національний академічний театр опери та балету. Сьогодні одесити жартівливо порівнюють його із "віденським тортом", а театрали усього світу називають "найкращим творінням австрійських архітекторів" та "перлиною європейського бароко". Тому й не дивно, що Одеський оперний театр, якому вже більше 125 років, по праву посідає одне знайпочесніших місць у списку найгарніших споруд України.


4.      Тещин міст

Одеса – столиця гумору, тож не дивно, що найпопулярніший пішохідний міст назвали на честь улюбленої родички будь-якого чоловіка – тещі. Тещин міст є наймолодшим у місті. Є кілька історій, які пояснюють, чому збудували Тещин міст в Одесі. За легендою, його звели в 60-тих роках минулого століття над яром за наказом важливого обкомівського діяча Михайла Синиці. Таким чином чиновник скоротив дорогу до будинку тещі, куди навідувався на улюблені млинці. Також розповідають, що міст довгий і злегка хитається від вітру "як тещин язик".

5.      Дерибасівська вулиця

Дерибасівська – це душа Одеси. Якщо ти не гуляв цією вулицею – то ти не був у Південній Пальмірі. Місцеві жителі дуже люблять цю вулицю і дбайливо зберігають її особливу атмосферу. Дерибасівський присвячують пісні, її назва фігурує в одному із російських фільмів ("На Дерибасівській гарна погода, або На Брайтон-біч знову йдуть дощі")
Справжньою прекрасою деребасівської є Пасаж. Цей готель знають усі мандрівники та туристи. Тут можна побачити красиві скульптури, прекрасну ліпнину на стінах і, звичайно, скляний дах. А поряд знайти затишні кав"ярні та вишукані ресторани.


6.      Одеські катакомби

А ви знаєте чому в Одесі ніколи не буде метро? А тому, що Одеса, окрім видимого для кожного міста, має ще й невидиму підземну частину. І якщо зрушити ці роками створювані конструкції, то "перлина" може просто розвалитися на очах.

Одеські катакомби – це ціла мережа підземних лабіринтів та ходів. Більша частина підземель була утворена внаслідок добування каміння. Катакомби – це найбільш загадкове та містичне місце, яке варте вашої уваги. Ніхто достеменно не знає скільки привидів блукають підземеллями та які ще історії приховує підземна Одеса…

7.      Ринок Привоз

 Найсмачніше місце в Одесі. Просто must visit усім гурманам та любителям морепродуктів. Тут ви не лише будете мати змогу спробувати всі найсвіжіші дари моря, але й відчути справжній колорит міста, познайомитися з місцевими, дізнатися секрети приготування різних страв, почути всі новини та зібрати усі плітки! На прилавках є цікаві вивіски такого роду: "Якщо ви не купите тут, то в іншому місці вас обкрадуть більше". Місцеві жителі мають особливо гарне почуття гумору. Щоб у цьому пересвідчитися, обов’язково завітайте сюди та прокачайте свої навички торгуватися. Ми перконуємо, що одеський ринок ще той атракціон. 8. Пляжі

Якою б красивою не була архітектура, якими б атмосферними не були б дворики, а серцем Одеси завжди будуть пляжі та море. Крикливі чайки, що вже звикли до туристів з радістю їдять прямо з рук та позують для фото, а місцеві жителі частують туристів домашньою пахлавою та іншими смаколиками. Одеса багата на різні пляжі, тож кожен може обрати собі до смаку місце біля моря. Пляж "Ланжерон" вважається найстарішим та найкращим, він піщаний. Одразу біля нього розташований пляж "Відрада", але тут поверхня вперемішку – пісок та камінчики. Якщо хочете побувати там, де найменша кількість людей, то підійде пляж "Дельфін". Він чистий, із зручностями, але важко добиратися.


20 Березня 2018