Таємнича Румунія

Румунія – це поєднання гостинності місцевих, надзвичайної природи та вражаючої архітектури.  Розповідаю чому не варто боятися відвідувати нашу «сусідку» і переконую внести Румунію у список «must visit»!

1.      Місто-фортеця Брашов

Маленьке містечко з оранжевою черепичною на будинках,  оточене могутніми горами.  Воно заворожує  затишністю кварталів та яскравими, ніби ляльковими,  вуличками.  Саме тут знаходиться найвужча вуличка Румунії, де навіть одній людині буде тіснувато. Вуличка називається Strada Sforii – її знають усі місцеві і навіть зробили вказівники. Брашов – це Румунський Голівуд, тут теж на пагорбі красується назва міста. Піднятися до неї можна в спеціальних кабінках, кажуть звідти відкривається неймовірний вид на місто.


2.      Клюж – Напока

Наймолодіжніше місто Румунії, саме тут сконцентрована найбільша кількість студентів, тому у повітрі тут витає дух молодості та свободи. А ще.. містики. Адже в лісах поблизу Клюж-Напоки бачили справжнісіньке НЛО. Тому сюди час від часу приїжджають любителі космосу та інопланетян. Ну і звичайно місто-студентів може похвалитися красивенною архітектурою!

3.      Замки

Де, як не в Румунії можна побачити середньовічні замки у всій красі. Вони височіють посеред гір та приваблюють своєю недоступністю. Не дивно, що саме в одному з таких замків за чутками  жив найвідоміший вампір світу – граф Дракула. До речі, його домівку – замок Бран - зараз можуть відвідати всі бажаючі.


4.      Бухарест

Бухарест – це поєднання вишуканої архітектури 19 століття (за яку, до речі, місто прозвали «Маленьким Парижем») і вдаваної величності та помпезності радянських забудов часів диктатора Чауческа, який правив країною аж 42 роки. Тому поряд з вузенькими вуличками, пасажами та вишуканими будинкам тут можна побачити найбільшу, після Пентагону, будівлю – резиденцію диктатора.

5.      Грязьові вулкани

50 відтінків сірого по румунські – це про грязьові вулкани, що розташовані  за селом Berca, недалеко великого міста Buzau. Mud volcanoes  – це карликові вулкани, які утворюються з грязі і роблять виверження через сильний тиск газів під землею. В основному це глина з добавками нафти, води та іншого. В Румунії є аж чотири досить великі території, які знаходяться поруч одна одної. Це справжній Космос на Землі!


6.      Саліна Турда

Ціле містечко під землею зі своїм чортовим колесом та підводною річкою, якою можна покататися на човнику! Вражає? Це все про стару покинуту соляну шахту. Румунці перетворили її на місто розваг, але тут не тільки весело, а ще й корисно, адже соляні випари добре впливають на імунітет.

 

31 Березня 2018