ТОП 7 наймістичніших місць України


Ти напевно не знав, скільки в Україні є місць оповитих туманною таємницею, моторошними легендами та містичними символами. Архітектурні споруди з жахливими періодами історії за плечами, земельні ділянки, що до сих пір притягують негаразди та багато іншого. З чим це пов’язано? Дослідники до сих пір ламають голову над цим запитанням.
1. Підгорецький замок (Львівська область)

За легендою 400 років тому графом Вацлавом Жевуським була замурована в стіни замку власна дружина, аби остання тільки не втекла від нього до іншого. З того часу свідки постійно скаржилися на образ білої панни, що блукала в стінах замку та його околицях, постійні стогони та виття, що доносились з підземелля і таке інше. Все це було лише на словах у народу, проте недавно архітектурну споруду відвідали спеціалісти "Битви екстрасенсів" та дослідники американскої служби "Мисливці за привидами" і ті і інші в один голос проголосили, що замок просто таки переповнений привидами.


До речі 4-5 листопада ми збираємося навідатися до Підгорецького замку, реєструйся: http://styk.com.ua/tour-one/8
2. Лиса гора (м. Київ)

Лиса  гора – найменш відвідувана лісопаркова зона столиці. Це місце віддавна було центром язичництва, і до тепер вважається, що воно притягує звідусіль нечисту силу. Мабуть, саме тому жителі та гості Києва стараються обходити це місце стороною. Навіть відчайдушні, які не проти прогулятися парком, говорять, що почуваються себе дискомфортно: не покидає відчуття, начебто з хащ за тобою пильнують десятки очей, а їй погляди відчуваються ледь не фізично.
3. Камінне село (Житомирська область)

Так зване, камінне село на Житомирщині являє собою велику кількість обємних камінних брил, що лежать у порядку, який нагадує собою побудову сільської вулиці. З цим місцем повязана легенда, що говорить про чоловіка, який одного разу прийшов до села, і в яку б хатину не зайшов попросити води, скрізь він чув відмову. Розізлився чоловік та перетворив всі споруди на каменні брили. Мабуть, що то був сам Бог. А щоб його памятали та знали, залишив він відбитки своїх ніг: великі та малі. Наймістичнішою річчю є те, за словами дослідників, що місце з відбитком ноги завжди залишається теплим, навіть зимою. Вважається, що слід володіє потужною енергетикою, яка здатна зцілювати різноманітні хвороби.
4. Замок Паланок (Закарпатська область)

Ходить легенда, що одна з володарок цього замку – Софія Баторі, мала слабкість до крові, і досить часто приймала кровяні ванни, для яких у жертву приносили 13-річних цнотливих дівчат. Цей факт недоведений, проте відвідувачі замку мають змогу побачити справжні кімнати, де катували людей в ті часи.

Ще одна легенда повязана з цим замком – таємничий колодязь. Його копали-копали і все ніяк не могли дістатися води, тоді чорт запропонував угоду "вода – на мішок золота". Обидві сторони свої обовязки виконали, тільки от чорт отримав малесенький мішечок з двома золотими монетами. До сих пір вважається, що опівночі з глибин криниці доноситься стогін обдуреного чортика.
5. Ставка Гітлера "Вервольф" (Вінницька область)

За словами вчених, місце для ставки Гітлер обрав, проконсультувавшись з 400 магами, екстрасенсами та іншими людьми наділеними містичними силами. Це місце мало стати магічним центром світу, і саме звідси повинно було початися завоювання Європи. Ставка Гітлера навіть була згадана відомою Вангою. Місце не радять для відвідування, так як вважається, що воно випромінює смертельну енергетику.
6. Будинок з привидами (Тернопільська область)

Як і більшість містичних будинків, населених полтергейстами, цей був збудований на місці колишнього цвинтаря. За легендою, відразу ж після закінчення будь-яких робіт, в ньому заселилися привиди та саме власник дому разом з сімєю. Проте останній не довго витримав літаючі предмети, постійні перепади електрики, яка, до речі, в той час ще не була проведена, крики та голосіння посеред ночі, та зїхав звідти. Довгий час в будинку ніхто не жив, крім нечисті. Проте зараз, вважається, що там оселилася жінка, яка змогла знайти спільну мову з духами померлих.
7. Вінницька психіатрична лікарня

Це місцина не з фільму жахів, не з книги Стівена Кінга, і не просто вигадка, якогось ненормального. Ця лікарня звявилася у ХІХ столітті, і насичена не дуже приємними історичними фактами. У стінах будівлі над хворими проводилася найрізноманітніші жорстокі експерименти та способи лікування, через які безліч пацієнтів просто помирали один за одним. Під час радянської окупації, до лікарні також почали засилати здорових людей, непридатних радянській владі, з якими поводилися ще більш жахливо.

 

22 Жовтня 2017